14 za 13 – zastavení druhé / 14 in 13 – second point

Druhým nově navštíveným místem byl vrch Devět skal (wiki) na Vysočině. Bydleli jsme totiž nedaleko během oslav nového roku a takovýto výstup byl více než velkým lákadlem.

Osobně jsem byl poněkud zklamán tím, že se nejednalo o žádný vrchol v pravém slova smyslu.Vyšli jsme z obce Herálec (mapa), odkud jsou to na vrchol pouhé 4 kilometry. Snažil jsem se varovat své spoluvýletníky, že to taky můžou být pěkně nepříjemné časy, ale lehce se zvedající pěšinka vedoucí do lesa žádné nebezpečí nenaznačovala – a nakonec z nějakého trmácení se po ostrých svazích sešlo. Cesta byla příjemná, příliš se nezvedala a po lehkých 45 minutách jsme došli k označníku, který nesl nápis “Devět skal, 836 m.n.m” a šipku směrující k vyhlídce. Ta už ale stála za to.

Přímý výstup po skále, na které jsme museli velmi opatrně našlapovat na zledovatělá místa, byl nakonec výborným zakončením výletu, i když nahoře nebylo vidět ale vůbec nic. Příště si snad na fotky vybereme den, kdy nebude mlha..

Sdílejte s přáteli!

  2 thoughts on “14 za 13 – zastavení druhé / 14 in 13 – second point”

  1. No Přemku, Hurá!!! Konečně zase něco nového! Měl bys ty akce podnikat častěji, ať je co číst!
   Jinak ty fotky, i na vzdory mlze, vypadají fakt hezky. To my jsme tady takovou bílou zimu neměli:(
   A ještě malá otázka: Kdy bude další lekce angličtiny???

  2. 200 OK

   OK

   The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

   Please contact the server administrator, you@example.com and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

   More information about this error may be available in the server error log.